Milióny buniek, z ktorých sa skladá naše telo, sú každý deň vystavené nebezpečným chemickým látkam prenášaným vzduchom, toxickým prvkom v potravinách a vode a škodlivým účinkom stresu. Pri tomto masívnom útoku môže dôjsť k tvorbe vysokej hladiny voľných radikálov, ktoré sú vedľajšími produktmi znečisťovania tela škodlivými pre bunky. Nutria je špeciálne vyvinutá s antioxidantmi, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály a udržiavať zdravé bunky tela. Tento výkonný doplnok výživy obsahuje kľúčové vitamíny a minerály, ako aj fytonutrienty.

Každá kapsula Nutrie obsahuje fytonutrienty z 20 rôznych zdrojov ovocia a zeleniny, napr.:

  • organicky viazaný selén - o ktorom sa preukázalo, že pomáha v boji proti rakovine
  • výťažky zo zeleného čaju, hroznových jadier a čučoriedok - ktoré boli študované pre svoje silné vlastnosti pri ochrane bunky
  • lykopén a sulforafán - dva dôležité fytonutrienty, ktoré boli klinicky testované na schopnosť udržiavať zdravé bunky

Nutria sa vyrába zo štandardizovaných vitamínov, minerálov a fytonutrientov. Je to prísny výrobný proces, ktorý vám zaručuje konzistentnú kvalitu a účinnosť.


Nutria je prelomový vzorec, ktorý dopĺňa 23 časovo testovaných a dôveryhodných botanických extraktov v produkte Intra. Pri užívaní oboch doplnkov dohromady, vaše telo môže ťažiť z viac ako 250 vlastností budovania zdravia. Viaceré rastliny spoločne pracujú na tom, aby priniesli väčší úžitok ako ktorákoľvek z jednotlivých zložiek samostatne.

Intra a Nutria synergicky spolu

Keď sa užívajú dokopy, séria synergických reakcií môže zväčšiť silu fytonutrientov a antioxidantov v Intre a v Nutrii a poskytnúť tak väčšie zdravotné výhody, ako keď ich užívate samostatne. Tým, že sa dnes zaviažete začať s programom doplnkov výživy, robíte veľký krok k zdravšiemu životu.

  • 23 rastlín obsiahnutých v Intre pomáha vyvážiť a posilniť systémy tela pomocou základných živín, ktoré v modernej strave chýbajú
  • antioxidanty na báze ovocia a zeleniny, ktoré sa nachádzajú v Nutrii, chránia bunky a bolo preukázané, že bojujú proti chorobám vrátane rakoviny

Čo sú to voľné radikály?

Voľné radikály sú jedným z najničivejších vedľajších produktov znečisťovania tela. Telo ich produkuje v malom množstve, ale problémom sa stávajú aj vtedy, keď sa ich veľa vytvára v dôsledku nadmerného znečistenia tela.

Myslite na to, že voľné radikály sú rebelské molekuly vášho tela - sú vysoko reaktívne a namiesto obvyklého páru majú iba jeden elektrón. V boji o prežitie vyhľadajú zdravé bunky vo vašom tele a ukradnú potrebný elektrón. Títo malí zlodeji nakoniec trvale poškodzujú zdravé bunky. Ak produkujete veľké množstvo voľných radikálov, dôjde k reťazovej reakcii, ktorá spôsobí, že sa ich produkuje ešte viac. Je to začarovaný kruh. Voľné radikály môžu byť vinníkmi mnohých chorôb, ako sú rakovina, artritída, cukrovka, katarakta a srdcové choroby. Existuje veľa dôkazov, že nielen prispievajú k ochoreniu, ale aj urýchľujú proces starnutia.

Odlišnosť Nutrie

Každá kapsula Nutrie obsahuje ovocné a zeleninové extrakty, extrakt zo zeleného čaju a extrakt zo šupky hrozna  spolu s kompletným sortimentom antioxidačných vitamínov a minerálov vrátane selénu, betakaroténu, vitamínu C a vitamínu E pre optimálnu ochranu. Antioxidanty sú životne dôležité pre udržanie dobrého zdravia, pretože deaktivujú voľné radikály, ktoré poškodzujú zdravé tkanivá tela.

Nutria obsahuje prírodné listy zeleného čaju Camella Sinensis. Nutria ako Camella Sinensis obsahuje antioxidanty nazývané „katechíny“. Je známe, že tieto antioxidanty spolu s vhodnou stravou pomáhajú predchádzať určitým chorobám a rakovine.

Nutria obsahuje veľmi zvláštny druh selénu nazývaný SelenoExcell. Tento selén sa výrazne líši od väčšiny ostatných druhov selénu nachádzajúcich sa v doplnkoch v tom, že je to 100% organicky viazaný selénový kvasnicový produkt. SelenoExcell bol vybraný pre sériu štúdií týkajúcich sa zdravia.

Nutria je distribuovaná vo viac ako 20 krajinách po celom svete a je krytá plnou 30-dennou zárukou vrátenia peňazí.

Ako sa Nutria vyvíjala

Lifestyles vyvinula NutriaPlus ako kombináciu 12 súčasne pôsobiacich zložiek!

NutriaPlus bol vyvinutý výskumom zebrafish (Danio pruhované) v spolupráci s výskumným laboratóriom Acenzia Inc.

NutriaPlus je prvý prírodný produkt pre zdravie vytvorený pomocou výskumného modelu ryby ZEBRIČIEK (Zebrafish)!

Danio pruhované sú vynikajúcim druhom pre výskum, z týchto dôvodov:

  • nachádza sa u nich 70% ľudského genetického kódu
  • nachádza sa u nich 85% génov, ktoré spôsobujú ochorenia u ľudí
  • sú priesvitné - vedci môžu ľahko študovať ich bunky
  • sú ideálnym spôsobom, ako zistiť, ako v tele fungujú živiny
  • rastú rýchlo a rýchlo sa rozmnožujú

Príbeh Nutria Plus

Lifestyles a výskumný model Dánia prohuvaného

Nutria Plus a Intra - "spolu lepšie"

Model Dánia pruhovaného a jeho spojenie s ľudským zdravím

Bezpečnost Dánia pruhovaného

Budúcnosť výskumu Dánia pruhovaného

História spoločnosti Acenzia

Význam „Powered by Acenzia“

Otázky a odpovede

Čo je Nutria?

Nutria je vysoko koncentrovaný antioxidačný doplnok. Každá dávka Nutrie poskytuje antioxidanty a fytonutrienty z 20 druhov ovocia a zeleniny vrátane lykopénu (z paradajok) a sulforafánu (z brokolice) - dve silné prírodné látky podporujúce zdravie. Okrem toho obsahuje organicky viazaný selén s názvom SelenoExcell (značka selénu študovaná v Arizonskej univerzite v rámci štúdie Nutrition Prevention of Cancer Study). Nutria neobsahuje pridaný cukor.

Čo sú „antioxidanty?“

Antioxidanty pomáhajú chrániť každú bunku a membránu v tele pred škodlivými účinkami každodenného života a pomáhajú predchádzať zdravotným stavom, ktoré sú výsledkom akumulovaného poškodenia oxidáciou. Napríklad veda skúmala schopnosť antioxidantov predchádzať rakovine a srdcovým chorobám, posilňovať imunitný systém a spomaliť proces starnutia. Mnoho popredných vedcov a zdravotníckych pracovníkov je presvedčených, že zvýšenie príjmu antioxidantov môže mať za následok zásadné zlepšenie zdravia a predĺženie životnosti.

Môžete prijímať príliš veľa „antioxidantov?“

Áno aj nie. Aby antioxidanty správne chránili vaše telo pred náporom oxidačného poškodenia pôsobením voľných radikálov, musia sa brať v kombinácii - v tomto prípade sa nezdá, že by niečo nasvedčovalo tomu, že príliš veľa je zlého. Na druhej strane, ak sa jeden izolovaný antioxidant užíva na príliš vysokej úrovni, môže sa tento antioxidant stať „prooxidantom“, ktorý sa správa podobne ako voľné radikály (nedávno to bolo pozorované pri vitamíne E, ktorý vykazoval vysoké dávky alfa - tokoferol zvyšoval riziko určitých kardiovaskulárnych chorôb).

Aký je najlepší čas na užívanie Nutrie?

Kapsuly Nutria by sa mali vždy užívať s jedlom, pretože lykopén a sulforafan sa telu lepšie vstrebávajú, ak je v nich malé množstvo tuku.

Musím stále jesť čerstvé ovocie a zeleninu?

Absolútne! Cieľom Nutrie nie je nahradiť čerstvé ovocie a zeleninu, ale pomôcť doplniť dôležité živiny, ktoré sú v nich obsiahnuté. Je známe, že väčšina ľudí nekonzumuje odporúčané dávky týchto potravín každý deň. Okrem toho boli vďaka moderným metódam poľnohospodárstva ohrozené výživové výhody ovocia a zeleniny v dôsledku vyčerpania pôdy, pesticídov a nezrelého zberu. Avšak čerstvé ovocie a zelenina tiež poskytujú vlákninu a vodu, čo sú dva dôležité prvky pre dobré zdravie.

Môžem užívať Intra a Nutria spolu?

Samozrejme! V skutočnosti je to podporované - najmä preto, že Nutria bola vyvinutá ako doplnok pre Intra. Prijatím obidvoch týchto spôsobov získate veľké množstvo synergických interakcií, medzi ktoré patrí zvýšená hodnota ORAC (miera antioxidačnej kapacity), vyššia účinnosť a väčšie zdravotné výhody.