Planéta Zem dodáva ľudskému organizmu všetko, čo potrebuje pre zdravý a plný život. Postupom času je však vinou uponáhľaného životného štýlu a súčasných metód pestovania čoraz ťažšie získať z nášho sveta to najlepšie. Dôsledkom môže byť stratená rovnováha a pocit nedokonalého zdravia. S tým je však koniec.

Osvedčené a preverené bylinné výťažky obsiahnuté v prípravku Intra vám dodávajú fytonutrienty (rastlinné látky) a antioxidanty chýbajúce vo vašom jedálničku a uvádzajú váš organizmus do rovnováhy, ktorú potrebujete pre zdravie a fyzickú i duševnú pohodu. Presne vyvážený prípravok Intra je prírodným doplnkom výživy, ktorého dvadsaťtri bylinných výťažkov spoločne pôsobí oveľa účinnejšie. Intra pomáha posilňovať všetkých osem sústav ľudského organizmu a udržiavať ich v rovnováhe. Vy sa pritom cítite lepšie, šťastnejšie a plní energie!

V živote existuje veľa vecí, ktoré spolu fungujú lepšie, takmer ako by boli pre seba stvorené. Arašidová nátierka a džem. Filmy a pražená kukurica. Jar a rozkvitnuté kvety.

Spoločnosť Lifestyles objavila ešte ďalšie takéto veci. Tou prvou z nich je dvadsaťtri bylinných výťažkov, ktoré sú obsiahnuté v každej fľaši Intra. A pretože tieto skvelé bylinné výťažky a ich súčinnosť pomáhajú uviesť do rovnováhy všetkých osem systémov vášho organizmu, a tak dosiahnuť lepšie zdravie a fyzickú i duševnú pohodu, zistili sme tiež, že Intra a vy fungujete spolu lepšie. Ak chcete vedieť prečo, pokračujte v čítaní!

Sú vo vašom jedálničku obsiahnuté všetky nevyhnutné rastlinné látky?

Rastlinné prísady môžu obsahovať mnohé látky, ktoré dnes nie sú súčasťou žiadnej inej stravy. Rastlinné látky boli pravidelnou zložkou potravy našich predkov, my však asi len zriedka žujeme kôru alebo jeme kvety rastlín, s výnimkou príležitostných "okrasných" prísad v niektorých šalátoch.

Fytonutrienty a antioxidanty zastúpené v bylinných látkach sú jedinečné a pre naše zdravie sú nevyhnutné zvlášť v čase, keď stres, nečinnosť, znečistenie a iné problémy sú tak významnou súčasťou moderného životného štýlu.

Intra je prírodný bylinný doplnok výživy dodávajúci nášmu organizmu všetky potrebné zložky, ktoré naši predkovia získavali zo svojej stravy. Sú to tie najlepšie prísady, ktorými matka príroda pomáha napraviť škody na organizme spôsobené dnešným hektickým životným štýlom.

Cenné vedomosti o zdraví čerpáme z dávnej histórie

Dávno pred vznikom prvých historických záznamov nachádzali naši predkovia v bylinách, rastlinách, koreňoch, listoch, bobuliach a kvitnúcich kvetinách - prírodných zdrojoch - zložky potravy a živiny, ktoré chýbajú v našej súčasnej strave. Postupom času sa rastlinné látky z týchto zdrojov začali pre svoje liečivé a regeneračné vlastnosti používať v širšom meradle. Celé stáročia ľudia tieto prosté, avšak cenné vedomosti o bylinách prehlbovali a zdieľali. Nakoniec svoje ústne tradované skúsenosti zapísali.

Intra vám môže pomôcť uviesť všetkých osem sústav vášho organizmu do pevnej a trvalej rovnováhy. Dávni čínski liečitelia zisťovali nerovnováhu organizmu kontrolou tepu a jazyka - všetko nenormálne bolo známkou zdravotných problémov, načo boli podávané rastlinné výťažky.
Keby už vtedy existoval prípravok Intra, možno by predpisovali práve ju. Intra: spolu lepšie pre uvedenie všetkých ôsmich systémov ľudského organizmu do rovnováhy.

Intra: spolu lepšie pre uvedenie všetkých ôsmich systémov ľudského organizmu do rovnováhy

Sú vaše kroky namierené k zdraviu? Tisíce rokov Číňania verili, že tajomstvo života je skryté v "pa-kua", osembokom symbole, ktorý predstavuje osem bodov kompasu. Verí sa, že trigramy (osem smerov) dávajú pa-kua silu a energiu.

Nie je asi náhoda, že organizmus má tiež osem sústav - zažívaciu a energetickú sústavu, hormonálnu (endokrinnú), svalovú a kostrovú, nervový systém, reprodukčnú, vylučovaciu / antioxidačnú a kardiovaskulárnu - a že optimálna sila, energia a dobré zdravie závisí na vyváženej a harmonickej súčinnosti všetkých týchto systémov.

Cieľom spoločnosti Lifestyles je pomôcť vám uviesť tieto systémy do rovnováhy pre zachovanie zdravia a fyzickú i duševnú pohodu. Vďaka tomu získate potrebnú energiu a vitalitu, aby ste mohli "žiť lepšie". Každý deň.

Aj dnes mnohé kultúry využívajú rastlinné výťažky pre uchovanie zdravia a liečbu chorôb. Vedeli ste, že viac ako štvrtina všetkých predpisovaných liekov dnes obsahuje aktívne zložky rastlinného pôvodu?

Čo znamená rastlinná látka?

Ak hovoríme o rastlinných látkach, hovoríme o výťažkoch získaných z rôznych častí rastlín - to znamená z koreňov, listov, bobúľ, kôry, kmeňa a kvetín. Niekedy sa použije celá rastlina, v inom prípade to môže byť iba tá časť rastliny, ktorá má ozdravujúce a regeneračné vlastnosti.

Prvé známe svedectvo o bylinných zmesiach pochádzajú z doby pred viac ako tromi tisíckami rokov. Mnohé z týchto raných receptúr sa odovzdávali z generácie na generáciu. Tie, ktoré prežili skúšku časom, sú dnes využívané miliónmi ľudí a lekárov na celom svete. Za každou receptúrou stojí kolektívna múdrosť celých stáročí - a každá je svedectvom o rôznorodosti kultúr a klimatických podmienok, ktoré utvára náš svet.

Je úžasné, čo dokáže spojenie dvadsiatich troch prírodných rastlinných výťažkov v jedinom prípravku!

Dokonalá kombinácia rastlinných výťažkov zastúpených v prípravku Intra je výsledkom mnohoročného testovania celého radu receptúr. Týchto dvadsaťtri rastlinných výťažkov z prírodných zdrojov bolo presne zmiešané tak, aby prípravok pôsobil na všetkých osem sústav ľudského organizmu.

Aký je výsledok? Intra pôsobí presne tam, kde má - dáva vášmu organizmu správne množstvo fytonutrientov a udržiava vás zdravých a silných.

Prírodná bylinná zmes

V prípravku Intra, prírodným bylinnom doplnku výživy vytvorenom na mieru dnešnému životnému štýlu, spoločnosť Lifestyles spája prastarú znalosť bylín s poznatkami modernej vedy. Od roku 1992 si prvotriedny prípravok Intra našiel na celom svete milióny lojálnych a oddaných priaznivcov.

Prípravok Intra je vhodný pre ľudí každého veku a pomáha vyživovať bunky nášho tela a zásobovať ich dôležitými živinami na rastlinnej báze, ktoré chýbajú v našom modernom jedálničku. Na to všetko stačí jedna alebo dve dávky denne.

Kľúčom k účinnosti prípravku Intra je synergické pôsobenie zmiešaných bylinných výťažkov - prínos je potom väčší než by mala ktorákoľvek látka sama o sebe. Inými slovami, dvadsaťtri bylinných výťažkov obsiahnutých v prípravku Intra pôsobí spolu lepšie!

Prvotriedne prísady + prísne skúšky + trvalá kvalita

Dokonalá rovnováha dvadsiatich troch najlepších rastlinných látok, ktoré nám poskytuje matka príroda, je len začiatkom:

 • Všetkých dvadsaťtri bylín používaných pri výrobe prípravku Intra je pestované prirodzeným spôsobom bez použitia chemických postrekov a umelých hnojív.
 • Bylinné prísady prípravku Intra sa zbierajú ručne, aby bola zachovaná vysoká hladina aktívnych zložiek.
 • Po dôkladnej prehliadke a rozbore sú z každej rastliny extrahované aktívne zložky.
 • Štandardizácia a vykonávané skúšky zaisťujú u každého výťažku trvalo vysokú hladinu aktívnych zložiek.
 • Výťažky sú následne podľa receptúry Lifestyles kombinované v pomeroch, čím sa vzájomne posilnia ich prínosy pre zdravie
 • Konečný výrobok je plnený do fliaš v prevádzkarni s osvedčením HACCP* za prísnych výrobných podmienok a v súlade s normami GMP**, zaručujúcimi jeho kvalitu a účinnosť

Venujeme pozornosť detailom. To znamená, že každá kvapka z každej kúpenej fľaše Intra je vysoej, trvalej kvality a v celku tvoria dokonale vyvážený prípravok.

* Hazard Analysis Critical Control Points (analýza rizík a tvorba kontrolných kritických bodov)
** Good Manufacturing Practices (správne výrobné praktiky)

Spájame dávnu históriu a modernú vedu!

Starí liečitelia zo všetkých kútov sveta si dobre uvedomovali potenciálne prínosy rastlinných látok pre uchovávanie a zlepšovanie zdravia a vplyv bylinných výťažkov na rôzne funkcie organizmu. Tradičná múdrosť týchto dávnych praktík bola využitá pri príprave modernej receptúry kombinujúcej dvadsaťtri osvedčených a preverených bylinných výťažkov.

Posilňujte osem systémov svojho organizmu a udržujte ich v rovnováhe vďaka prípravku Intra

Tráviaca a energetická sústava

Bylinné výťažky obsiahnuté v prípravku Intra pomáhajú pri zažívaní, takže ľudský organizmus môže pri stavbe a výžive buniek fungovať účinnejšie. Súčasne dodávajú energiu potrebnú pre plnší život.

Primárne bylinné výťažky
: Aloe vera (gél), koreň ženšenu sibírskeho, koreň sladkého drievka, Slzovka porcelánová, koreň čakanky, koreň púpavy, rumanček pravý, lucerna, semienka pískavice gréckeho sena, včelí peľ, zázvorový koreň

Sekundárne bylinné výťažky
: Čínska ruža, bobuľky borievky


Vylučovacia / antioxidačná sústava

Prísady v prípravku Intra pomáhajú zbavovať vaše telo odpadu vyprodukovaného pri tráviacom procese a bežnom metabolizme. Pomáhajú zbavovať váš organizmus toxínov, ktoré sa do vášho tela dostávajú prostredníctvom jedla, pitia a z okolitého prostredia, antioxidanty súčasne neutralizujú voľné radikály.

Primárne bylinné výťažky
: Aloe vera (gél), Slzovka porcelánová, bobule schizandry čínskej, koreň čakanky, koreň púpavy, kôra rešetliaka, bobuľky borievky, zelerové semienka

Sekundárne bylinné výťažky
: Koreň kozinca, čínska ruža, prestup lekársky


Svalová a kostrová sústava

Prísady v prípravku Intra pomáhajú uchovávať zdravie vašich kostí, svalov, kĺbov a spojivového tkaniva. Súčasne chráni chúlostivé orgány vo vašom tele a umožňuje vám chodiť vzpriamene a voľne sa pohybovať.

Primárne bylinné výťažky
: Zázvorový koreň, prestup lekársky, paprika

Sekundárne bylinné výťažky
: Žiadne


Hormonálny (endokrinný) systém

Prísady v prípravku Intra pôsobia na funkciu žliaz uvoľňujúcich chemikálie, ktoré následne riadia všetky ostatné sústavy v ľudskom tele a pomáhajú ich udržiavať v rovnováhe.

Primárne bylinné výťažky
: Koreň kozinca

Sekundárne bylinné výťažky
: Koreň ženšenu sibírskeho, leskokôrka, semienka pískavice gréckeho sena, semienka zeleru


Imunitný systém

Bylinné výťažky obsiahnuté v prípravku Intra podporujú prirodzenú obranyschopnosť vášho organizmu.

Primárne bylinné výťažky
: Koreň sladkého drievka, koreň kozinca, leskokôrka, čínska ruža, tymián

Sekundárne bylinné výťažky
: Aloe vera (gél), koreň ženšenu sibírskeho, bobule schizandry čínskej, koreň čakanky


Nervová sústava

Prísady obsiahnuté v prípravku Intra podporujú koordináciu mozgu, miechy a siete nervov, ktoré sa vinú celým telom.

Primárne bylinné výtažky: Koreň ženšenu sibírskeho, koreň kozinca, mučenka

Sekundárne bylinné výtažky: Harmanček pravý, tymián


Reprodukčná (pohlavná) sústava

Bylinné výťažky obsiahnuté v prípravku Intra pomáhajú udržiavať v rovnováhe hladinu hormónov a pozitívne pôsobí na reprodukčnú sústavu.

Primárne bylinné výtažky: Zimoľub okolíkatý

Sekundárne bylinné výtažky: Semienka senovky gréckeho sena, zázvorový koreň


Kardiovaskulárna sústava

Bylinné výťažky obsiahnuté v prípravku Intra pozitívne pôsobia na kardiovaskulárny systém a udržujú optimálnu hladinu cholesterolu.

Primárne bylinné výtažky: Lesklokorka, slzovka porcelánová

Sekundárne bylinné výtažky: Koreň čakanky, lucerna


Čo hovoria naši priatelia!

"... so svojím manželom Petrom pijeme prípravok Intra už niekoľko rokov, a bezpochyby sa tešíme lepšiemu zdraviu ..."
Stella Jones - Toronto, Ontario


"Každý deň si dám kvapku prípravku Intra a cítim, že som šťastnejší, zdravší, už sa necítim tak unavený ako predtým ..."
Richard English - Vancouver, Britská Kolumbia


"O prípravku Intra som sa dozvedel od kamaráta a používam ho pravidelne už niekoľko rokov. Navyše mám teraz vedľajší príjem z predaja tohto prípravku..."
Simone Simpson - San Francisco, Kalifornia

Bezpečnosť a prínosy prípravku Intra pre športovcov

Intra získala osvedčenie o bezpečnosti užívania pre športovcov od Inštitútu pre biochémiu pri Nemeckej športovej univerzite, ktorý je akreditovaným certifikačným inštitútom Nemecká športová univerzita Kolín.

Intra neobsahuje

Žiadne steroidy - Žiadne stimulujúce prostriedky

Intra neobsahuje žiadny alkohol, kofeín ani iné látky, ktoré by u športovcov mohli viesť k pozitívnym testom na zakázané látky.

Cvičenie - pre a proti

Ak keď sa tvrdí, že cvičenie prospieva nášmu telu, neuvedomujeme si, že cvičenie posúva telo za hranicu jeho obvyklých možností (výsledkom je potom poškodenie svalov). Po určitej dobe nutnej na zotavenie a vďaka vhodným živinám sa telo uzdraví a zregeneruje, pričom sa zvýši jeho sila a odolnosť (ide o tzv. "adaptačný syndróm). Aby sme trvale zlepšovali svoju fyzickú zdatnosť, musia byť tieto princípy podporené správnym množstvom živín a antioxidantov. Ak máme zaistený prísun týchto základných živín, zvýši sa účinnosť cvičenia a zníži sa doba potrebná na regeneráciu organizmu.

Počas cvičenia naše telo

 • spaľuje kyslík rýchlejšie a vo väčšom množstve
 • urýchľuje metabolizmus (spáli viac kalórií)

Po skončení cvičenia naše telo

 • zvýšenou mierou akumuluje toxíny (voľné radikály) a vedľajšie produkty (kyselinu mliečnu)
 • má zníženú fyzickú odolnosť vplyvom zvýšenej záťaže pri cvičení

Voľné radikály a kyselina mliečna

Keďže cvičenie zvyšuje hladinu organizmom spotrebovaného kyslíka, dochádza k zvýšenej produkcii nestálych molekúl zvaných voľné radikály. Tieto vysoko reaktívne molekuly môžu poškodiť bunky a považujú sa za hlavnú príčinu bolesti svalov deň či dva po cvičení (označuje sa ako "opozdená nastupujúca bolestivosť svalov" alebo anglickou skratkou DOMS).

Odpadové látky/vedľajšie produkty

Keďže cvičenie urýchľuje metabolizmus, dochádza k zvýšenej produkcii odpadových látok a vedľajších produktov. Aby sa znížila bolesť svalov a urýchlila ich regenerácia, musia byť tieto odpadové látky rýchlo eliminované a neutralizované.

Znížená fyzická odolnosť

Keďže svoje telo "preťažujeme" fyzickým stresom, trvá určitý čas, než sa bunky po cvičení zregenerujú a doplnia (označované ako regenerácia po cvičení).

Ako môže intra podporiť aktívny životný štýl?

Pre uchovanie "zdravého" životného štýlu je dôležité prijímať správne množstvo živín, ktoré: 

 • dodávajú optimálnu energiu
 • znižujú následky cvičebného stresu
 • poskytujú antioxidanty (bojujú s voľnými radikálmi a toxínmi tvorenými počas cvičenia)

Intra znamená energiu!

Intra obsahuje prísady, ktoré posilňujú energetický systém. Bez týchto základných živín by telo nedokázalo dosiahnuť optimálnu hladinu aktivity. Harmanček pravý, zázvorový koreň, včelí peľ a slzovka porcelánová sú niektoré z prísad prípravku Intra zvyšujúcich energiu.

Intra proti fyzickému stresu!

Adaptogény normalizujú a zvyšujú odolnosť organizmu voči všetkým formám stresu (vrátane fyzického stresu spojeného s cvičením). Intra obsahuje nasledujúce adaptogény: 

 • Ženšen sibírsky - je klasická adaptogénna bylina, ktorá bola ruskými vedcami podrobená rozsiahlym výskumom. V minulosti bol veľmi obľúbený medzi ruskými robotníkmi a športovcami, keďže zvyšoval výkonnosť a odolnosť a znižoval výskyt ochorení na pracovisku. Bolo vedecky preukázané, že ženšen dodáva energiu a životnú silu a pomáha telu odolávať vírusovým infekciám a toxínom z okolitého prostredia.
 • Huba reishi - v Oriente je táto huba považovaná za bylinu Fu Shen (posilňujúca imunitu). Reishi má rôzne použitia a funguje tiež ako adaptogén pomáhajúci telu bojovať s účinkami všetkých foriem stresu.

Intra obsahuje antioxidanty!

Bolo zistené, že antioxidačné doplnky sú účinné pri zmierňovaní opozdenej nastupujúcej bolestivosti svalov a zlepšujú regeneráciu po cvičení. Borievkové bobule, sladké drievko, šípky, plody schizandry čínskej a mučenka obsahujú antioxidanty, ako je vitamín C a flavonoidy, ktoré ničia voľné radikály a toxíny vznikajúce pri cvičení.

Koľko prípravku Intra potrebujem, aby som podporil/a svoj životný štýl?

Miera týždennej aktivity Navrhované dávkovanie prípravku Intra
Nízka - menej ako 3 dni týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Základné dávkovanie 28-59 ml denne
Stredná - 3-5 dní týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Stredné dávkovanie 89-118 ml denne
Vysoká - 5 dní týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Vysoké dávkovanie 148-177 ml denne

Spoločné pôsobenie Intry a NutriaPlus

NutriaPlus je prelomová formula, ktorá dopĺňa 23 časom testovaných a dôveryhodných bylinných výťažkov v Intre.

Pri spoločnom užívaní Intry a NutriaPlus môže vaše telo ťažiť z viac ako 250 zdraviu prospešných vlastností.

Antioxidanty obsiahnuté v NutriaPlus chránia bunky a je známe, že bojujú s chorobami vrátane rakoviny. 23 rastlinných výťažkov, ktoré sa nachádzajú v Intre, dodávajú telu životne dôležité živiny. Pri kombinácii Intry a NutriaPlus majú zložky silný vzájomne pôsobiaci účinok, vrátane lepšej absorpcie a zvýšených reakcií v tele.

Antioxidačné sila Intry a NutriaPlus!

V štandardizovanom meradle sila Intry a NutriaPlus spoločne vytvára Celkovú Antioxidačné Kapacitu (Total Antioxidant Capacity: TAC) 1501 (TAC meria silu antioxidantu na základe jeho schopnosti neutralizovať voľné radikály. Vyššie hladiny TAC sa rovnajú silnejšej antioxidačnej kapacite).

Otázky a odpovede

Čo je to Intra?

Intra je jedinečnou zmesou dvadsiatich troch rastlinných výťažkov, ktorá bola vyvinutá pre podporu a posilnenie všetkých ôsmich sústav a systémov ľudského organizmu. Tento prípravok je spracovávaný na základe špeciálnej receptúry, ktorá zahŕňa veľmi silné (avšak bezpečné) koncentrácia bylinných extraktov. Jeho pozitívnym účinkom sa ľudia na celom svete tešia už dlhšie ako pätnásť rokov. Intra je prírodný potravinový doplnok, ktorý pomáha uchovávať vitalitu a optimálne zdravie.

Aké pozitívne účinky môžem očakávať, ak začnem užívať Intra?

Bylinná zmes Intra pôsobí na sústavy a systémy nášho organizmu, a pretože každý z nás je iný, sú aj výsledky užívania toho istého produktu u každého iné. Všeobecne možno povedať, že zmes Intra pomáha podporovať a posilňovať tie časti nášho organizmu, ktoré sú najslabšie - výsledky jej pôsobenia sú pritom často veľmi výrazné. Účinky každodenného užívania lieku Intra sú vždy pozitívne, ale pre každého iné. V odborných časopisoch už bolo publikovaných vyše 85000 štúdií, ktoré potvrdzujú prínosy každého z bylinných výťažkov prípravku Intra.

Aké množstvo prípravku Intra by som mal/a denne užívať?

Odporúčaná denná dávka lieku Intra sa pohybuje medzi 28 a 56 ml. Avšak, ak pocítite, že vaše telo si žiada väčšiu podporu, môžete bez akéhokoľvek nebezpečenstva užívať až 168 ml denne. Liek Intra môže používať celá rodina.

Nie je dlhodobé užívanie prípravku Intra nebezpečné?

Nie. Bylinná zmes bola vyvinutá práve za týmto konkrétnym účelom, tj. aby dané bylinné výťažky mohli byť dlhodobo užívané vo vyváženom a bezpečnom pomere. Mnohí odborníci na využitie bylín odporúčajú užívať vysoké dávky jednej konkrétnej byliny po určité krátke obdobie. Situácia u bylinnej zmesi Intra je však iná. Pri vývoji tohto lieku sa dbalo na vysoký stupeň jeho bezpečnosti. Jeho základom je preto kombinácia rastlinných extraktov, ktoré sú prítomné v primerane nízkom množstve.

Je prípravok Intra certifikovaný Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA)?

Ako doplnok výživy je prípravok Intra považovaný za potravinu, a nepodlieha teda schválenie Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). FDA nezaujíma k doplnkom výživy žiadne stanoviská a nevydáva žiadne povolenia. Nezávislé skúšobné laboratóriá vykonávajú rozsiahle a dôkladné testy zamerané na bezpečnosť a čistotu všetkých zložiek obsiahnutých v prípravku Intra.

Má Intra nejaké vedľajšie účinky?

Všeobecne možno povedať, že Intra nemá žiadne vedľajšie účinky. Iba vo veľmi výnimočných prípadoch je užívanie tohto lieku sprevádzané nepatrnými konsolidačnými zmenami, ktoré súvisia s prečisťovaním organizmu. Tento proces netrvá dlhšie ako tri až päť dní a možno sa mu vyhnúť užívaním malých dávok (5 - 10 ml / 1-2 čajové lyžičky), ktoré môžete postupne zvyšovať až na 28 - 56 ml. Ak užívate nejaké lieky, je rozumnejšie začať s užívaním bylinnej zmesi Intra v malých dávkach a len postupne ich zvyšovať na 28 až 56 ml denne. Intra je potravinársky produkt, a preto je možné, že určité malé množstvo ľudí môže na niektorú jeho zložku reagovať alergicky. V takom prípade platí to isté ako u alergií vyvolaných akoukoľvek inou potravinou - konzumáciu daného produktu je potrebné zastaviť.