VitaMK7

Vitamín K sa prirodzene vyskytuje v dvoch formách: ako vitamín K1 (fylochinón), ktorý je syntetizovaný rastlinami a ako vitamín K2 (menachinón), ktorý je produkovaný v našom tele črevnými baktériami. Kým K1 je využívaný predovšetkým na zrážanie krvi, vitamín K2 hrá dôležitú úlohu v metabolizme a mineralizácii kostí, v bunkovom raste a v metabolizme buniek cievnej steny.

CardioLife obsahuje najkvalitnejšiu a najaktívnejšiu formu vitamínu K2, a síce VitaMK7, čiže menachinón-7. Jedná sa prírodnú formu vitamínu K2, ktorý je získavaný z japonského pokrmu "natto" (fermentovaná sója) patentovaným procesom biofermentácie.

VitaMK7 obsahuje viac ako 99% čistého menachinón-7 (MK7). Vďaka tomu sa veľmi dobre vstrebáva a je vysoko stabilný - v bežných podmienkach a izbovej teplote si svoje vlastnosti uchováva po dobu štyroch rokov.

Nedostatok vitamínu K2 spôsobuje celý rad zdravotných ťažkostí, alebo sa na ich vzniku podieľa. Jedná sa napr. o zvýšenú hladinu vápnika v cievach, bolesti hlavy, chrbta a kĺbov, riziko osteoporózy a zvýšené riziko Alzheimerovej choroby, vápenatenie pľúc a obličiek, tvorbu obličkových kameňov, oslabenie imunitného systému, kôrnatenie tepien a tiež napr. nahustenie zubov v dolnej čeľusti.

VitaMK7 je jediný zdroj vitamínu K2, ktorý je:

 • prírodný - patentovaný proces biofermentácie z japonského pokrmu "natto" (fermentovaná sója), ktorý je 100% bez chemických prísad
 • čistý - VitaMK7 obsahuje > 99% čistého menachinón-7 (MK7), najaktívnejšej formy vitamínu K2. Tým je zaistené maximálne vstrebanie K2 v tele.
 • stabilný - pretože je tak čistý, VitaMK7 je vysoko stabilný pri izbovej teplote po dobu 4 rokov
 • spoľahlivý - LS Vitamín K2 je jediný K2 vyrobený v Európe, ktorý je tak ako prírodný, tak aj ľahko dostupný vďaka najmodernejšiemu výrobnému závodu v Taliansku
 • pre všetky vekové kategórie - od detstva a dospievania až po seniorov je vitamín K2 ako MK7 bezpečnou a účinnou živinou, ktorú môžete pridať do svojej stravy

Najdôležitejšie účinky (funkcie) VitaMK2:

 • znižuje počet a intenzitu kŕčov,
 • priaznivo ovplyvňuje nadmerné krvácanie pri menštruácii,
 • znižuje vápenateniu aorty a ochorenia koronárnych tepien,
 • podporuje činnosti srdca a fyziologického stavu obehového systému,
 • pomáha organizmu pri lepšiemu transporte kyslíka,
 • podporuje fyziologického metabolizmu homocysteínu,
 • podporuje pohybu vápnika v organizme,
 • podporuje ukladanie vápnika v kostiach a zuboch,
 • napomáha pri odstraňovaní vápnika z miest, na ktorých je nežiaduce,
 • aktivuje činnosť bielkovín, ktoré kontrolujúce rast buniek (ochrana pred vznikom nádorov),
 • pôsobí ako prevencia pred vznikom osteoporózy,
 • pomáha udržiavať zdravé kosti a tepny.

Otázky a odpovede

Čo je CardioLife?

CardioLife je doplnok stravy vyvinutý na základe vedeckých poznatkov, poskytujúce vitamíny, minerály a rastlinné výťažky, ktoré podporujú kardiovaskulárny systém a krvný obeh v celom tele. Kombinácia vitamínu K2 (MK7), výťažku z hlohu, vitamínov B6, B12 a kyseliny listovej preukázala, že podporuje zdravie tepien a zaisťuje maximálny prietok krvi telom.

Čo je VitaMK7?

CardioLife obsahuje jedinečný a dôkladne preštudovaný zdroj vitamínu K2 s názvom VitaMK7. VitaMK7, známy ako najkvalitnejšia a najaktívnejšia forma vitamínu K2, je čistý menachinón-7 (MK7). Menachinón-7 (MK7) bol veľmi dobre preštudovaný a bolo preukázané, že zvyšuje prietok krvi a spevňuje kosti odstránením vápnika z krvi a jeho ukladaním do kostí, kam patrí.

Hrá vitamín K2 (MK7) úlohu v zdraví kostí a ich pevnosti?

Áno! Početné štúdie preukázali, že vitamín K2 (MK7) zvyšuje pevnosť kostí tým, že odstraňuje vápnik z krvi a ukladá ho do kostí. Odráža sa to tiež na jeho schopnosti udržiavať zdravé srdce, pretože znižuje tvorbu vápnika v tepnách.

Aká denná dávka vitamínu K2 bola použitá vo výskumných štúdiách?

Väčšina štúdií vykonaných pre výskum zdravie srdca a kostí používala dennú dávku vitamínu K2 (MK7) 180 mcg denne.

Akú úlohu hrá v receptúre výťažok z hlohu?

Použitie hlohu u kardiovaskulárnych chorôb má rozsiahlu históriu, ktorá siaha až do prvého storočia. Hloh sa používa pre kardiovaskulárne stavy, ako je kongestívne srdcové zlyhanie (CHF), ischemická choroba srdca, angina pectoris a arytmia. Hloh s veľmi vysokým obsahom polyfenolov pôsobí silne antioxidačne a protizápalovo s mnohými ďalšími výhodami pre telo.

Kedy je najlepšie užívať CardioLife?

CardioLife možno užívať kedykoľvek počas dňa, avšak je najlepšie užívať CardioLife s jedlom, aby bola zaistená jeho maximálna absorpcia.

Aké sú hlavné výhody užívania CardioLife?

Zdravotný ústav v Kanade umožňuje použiť pre CardioLife nasledujúce
tvrdenie: "pomáha podporovať kardiovaskulárne zdravie a prietok
krvi v celom tele ". Pretože CardioLife obsahuje vitamín K2 (MK7), pomáha tiež spevňovať kosti.

Ako CardioLife pomáha kardiovaskulárnemu systému a správnemu prietoku krvi?

Úlohou tepien je odoberať krv zo srdca a cirkulovať ju telom. Zložky CardioLife podporujú zdravé a poddajné (mäkké, pružné) tepny a pomáhajú zabezpečiť, aby krv tepnami ľahko pretekala a nebola "blokovaná" tvorbou vápnika a cholesterolu.

Čo spôsobuje upchatie tepien - známe tiež ako "Stvrdnutie tepien"?

Tieto blokády sú zvyčajne spôsobené vápnikom, cholesterolom a inými látkami prilepenými na poškodené steny tepny. Časom sa tieto látky nahromadia, a to môže viesť k úplnému zablokovaniu tepny, čo môže viesť k infarktu alebo inej život ohrozujúcej srdcovej udalosti.

Môže zlepšenie prietoku krvi pomôcť iným oblastiam tela?

Rozhodne! Štúdie ukázali, že zlepšenie prietoku krvi môže pomôcť s celkovým zdravím mozgu a pamäťovými funkciami. Ľudia s cukrovkou majú tiež veľký úžitok zo zlepšenia prietoku krvi do končatín (nohy, ruky).

Môžem užívať CardioLife, ak užívam lieky na riedenie krvi?

Odporúčame, aby ste, ak v súčasnosti užívate riedidlá, pred užitím prediskutujte CardioLife so svojím lekárom. Rovnako neprekračujte odporúčané denné dávkovanie uvedené na štítku.

Aký je najmladší vek, ktorý môže niekto brať CardioLife?

Všeobecne platí, že tínedžer a starší môžu bezpečne používať CardioLife.

Koľko kapsúl CardioLife je bezpečné užívať denne?

Každý, kto užíva lieky na riedenie krvi, by mal (po konzultácii so svojím lekárom) užiť 2 kapsuly denne podľa odporúčaní na štítku. Ktokoľvek iný môže užiť až 6 kapsúl denne. Výskum, ktorý ukazuje maximálny prínos vitamínu K2, je založený na dennej dávke 180 mcg, čo sa rovná 6 kapsulám.

Môžu osoby, ktoré nosia kardiostimulátor, bezpečne používať CardioLife

Každý, kto má vážny zdravotný stav tohto druhu, by sa mal pred užitím CardioLife poradiť so svojím lekárom. Pokiaľ lekár neodporučí inak, jeho použitie je všeobecne bezpečné pri dennej dávke odporúčanej na štítku.

Je CardioLife bezpečný pre tehotné alebo dojčiace ženy?

Ako všeobecné pravidlo a pri dennom dávkovaní odporúčanom na štítku je CardioLife bezpečný pre tehotné ženy. Ak má však niekto obavy, mal by sa pred použitím produktu poradiť so svojím lekárom.